Osobní odběr není možný. Víno vám rádi přivezeme.

Grüner Veltliner Wagram Terrassen BIO 2023 - Ehmoser

Dostupnost Skladem (>10 ks)
Kód: AT008623
260 Kč / ks
Grüner Veltliner Wagram Terrassen BIO 2023 - Ehmoser
Obrázek
BIO
Intenzivní, světle nazelenalá barva. Odrůdově typická kořenitá vůně, v chuti doplněná o tóny exotického koření, pepře. Krásně čisté, harmonické víno s výrazně minerálními tóny. Vinifikace v nerezových tancích. Řízená fermentace.
Kategorie: Bílá vína
Země: Rakouská vína
Bíle odrůdy: veltlínské zelené
Druh: tichá vína
Chuť: suchá
Barva: bílá vína
Příležitost: na večer
Styl: lehká
Obsah: 0,75 l
Klasifikace: jakostní / qualitätswein
Ročník: 2023
ročník: 2023
alkohol: 12 %
kyselina: 6,2 g/l
zbytkový cukr: 1,7 g/l
uzávěr: šroub
potenciál: 2023 - 2027
teplota servisu: 10°C
odrůda: 100% Veltlínské zelené
vinice: více vinic
obec: Grossweikersdorf
Doporučení k pokrmům: Doporučujeme podávat k lehkým jarním nebo letním salátům, delikátní úpravě ryb nebo k polotvrdým sýrům.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

EHMOSER vinařstvíRodinné vinařství Josefa Ehmosera se nachází v Tiefenthalu v rakouské vinařské oblasti Wagram, 30 km východně od města Krems a jen 45 km západně od Vídně. Po tři generace tam rodina Ehmoser obhospodařuje 17 ha vinic, které se nacházejí v katastru obce Großweikersdorf na levém břehu Dunaje a od řeky jsou vzdálené asi 10 km. Rodina vlastní vinice v polohách Steinberg (spraš a skála), Hausberg (hluboké spraše), Hohenberg (hluboké spraše) a Georgenberg (hluboké spraše). Na jižně exponovaných svazích se díky unikátnímu mikroklimatu výtečně daří vinné révě dozrát. Výsledkem jsou jedinečná, plná a kořenitá vína. Odrůdové složení vinic představuje ze 70% Grüner Veltliner, 10% Riesling, 10% Zweigelt a zbytek pak tvoří odrůdy Saint Laurent a Weissburgunder. Bílá vína kvasí v nerezových tancích a velkých dřevěných sudech, po té zrají na kalech. Červená vína se vinifikují ve velkých dřevěných sudech.

Hlavní krédo vinařství je „Respekt k přírodě“ a tento postoj se beze zbytku odráží i v jejich vínech. Absolutně vyloučeno je požívání herbicidů, pesticidů a jiných chemických postřiků. Pro ochranu vinic se používají výhradně přírodní preparáty, tak aby ve vinici zůstal veškerý život. Jak sám Josef Ehmoser říká: „V rámci zachování jedinečnosti a síly přírody, minimálně zasahujeme do temperamentu vinice!“ Dokonce i etiketa vypovídá o zhodnocení přírodních živlů slunce, vody a vinice ve výsledný produkt, tedy skvělé víno!

Vinařská oblast Wagram přijala nové jméno v roce 2007, předtím byla známá jako oblast Donauland. Název Wagram pochází ze slova „Wogenrain“ což znamená břeh. Vládnou zde mírné klimatické podmínky, studené zimy s malým množstvím sněhu, léta jsou i díky panonskému klimatu velmi teplá a suchá a umožňují tak hroznům skvěle vyzrát. Velké teplotní výkyvy mezi dnem a nocí jsou zodpovědné za výrazné aroma vín z Wagramu. Vinice o celkové rozloze 2451 ha rozděluje řeka Dunaj na dvě od sebe odlišné části, severní část tvoří výrazně masivnější terén, jižní část lemují malebné vesničky a nejznámější dominantou je zde klášter Klosterneuburg téměř u bran Vídně. Z hlediska půdního složení zde hrají hlavní roli spraše, které mají vysoký obsah vápence (více než 30%). Na skalnatém podkladu se nachází vrstva spraše místy až 20 metrů hluboká. Tato půda je bohatá na živiny a navíc velmi dobře zadržuje vláhu.