Osobní odběr není možný. Víno vám rádi přivezeme.

Riesling QbA trocken 2021 - Zilliken

Dostupnost Skladem (>10 ks)
Kód: DE003521
320 Kč / ks
Riesling QbA trocken 2021 - Zilliken
Víno světle žluté barvy se zelenkavými odlesky, v chuti zcela suché, s jemnou minerální strukturou. Cukr není rozpoznatelný, přesto víno působí s jemným ovocným dotekem. Viskozita je mírného charakteru. Ve vůni citrusové plody a bílé květy. Toto víno bylo nakvášeno přibližně 4-5 hodin v nerezovém tanku, kde i následně kvasí. Lahvováno bylo v březnu následujícího roku.
Kategorie: Bílá vína
Země: Německá vína
Bíle odrůdy: ryzlink rýnský
Druh: tichá vína
Chuť: suchá
Barva: bílá vína
Příležitost: k vaření
Styl: lehká
Obsah: 0,75 l
Klasifikace: VDP
Ročník: 2021
ročník: 2021
alkohol: 12%
kyselina: 7,7 g/l
zbytkový cukr: 7,1 g/l
odrůda: 100% Ryzlink rýnský
potenciál: 2023 - 2027
teplota servisu: 8 - 10°C
uzávěr: šroub
Doporučení k pokrmům: K jakékoliv tučnější rybě připravené na grilu, pečené v troubě nebo dušené. Ideálně v letních měsících. Výborné samotné!!!!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

ZILLIKEN vinařstvíZ historických dokumentů je doložena činnost předků tohoto vinařství již v roce 1742, kdy svá vína vytvářeli v okolí města Saarburg a vesnice Ockfen. O věhlas se však postaral až Ferdinand Geltz (1851 – 1925), který v 19. století pracoval jako okresní lesník pruského království. Po jeho smrti vinařství zdědily jeho dvě dcery - Antoinette a Ella, které si jej rozdělily. Ellinina dcera - Marianne Haning se následně provdala za Fritze Zillikena. Po složení všech těchto indicií vznikl i samotný název vinařství. Bohužel během druhé světové války přišli o svou rodinnou usedlost včetně sklepa a jejich vinice byly velmi poničené. Jen díky velikému úsilí paní Zilliken přestáli toto velmi těžké období a dál produkovali svá vína.

Nové vinařství vzniklo na základech poničeného protileteckého krytu. Ten byl přebudován v 60. letech otcem dnešního majitele a vznikl tak unikátní a zároveň nejhlubší sklep o třech podlažích v celé oblasti Saaru. Díky podzemní vodě se v tomto sklepě setkáte s krápníky a téměř 100% vlhkostí. Z tohoto důvodu je celý objekt silně prorostlý ušlechtilou černou plísní a je zároveň jedním z nejlépe vedených archivů, jaké lze dnes nalézt. V současné době je majitelem Hans – Joachim Zilliken a jeho dcera Dorothea jako 10. a 11. vinařská generace. Bylo velkým potěšením povídat si s Hanno, jak mu říkají jeho přátelé, o vinařství nad skleničkou výběru z hroznů z roku 1949.

Doménou vinařství Geltz-Zilliken jsou elegantní polosuchá vína jako je např. Saarburger Riesling Feinherb nebo Saarburger Rieslink Kabinett a v poslední době i vína suchá. Hans–Joachim Zilliken každý rok pečlivě udržuje výnos tak, aby uchoval maximální potenciál svých vinic. Hrozny téže vinice jsou sbírány postupně, podle stupně zralosti a ve sklepě jsou z nich vyráběna jednotlivá vína. Při sklizni je velmi důležitá zkušenost a trpělivost vinaře. Vína vyrábí Hans-Joachim Zilliken pomalým kvašením, bez použití aktivních vinných kvasinek, ve starých německých dubových sudech a ihned po dokvašení jsou vína stažena z kalů. Je členem organizace VDP a jedním ze spolutvůrců velmi přísných nároků na kvalitu, na které tato organizace dohlíží u všech svých členů.
Vinařství Forstmeister Geltz Zilliken v současné době obhospodařuje asi 11 ha vinic, z tohoto 8 ha na vinici Saaburger Raush. Pěstovanou odrůdou je výlučně ryzlink rýnský. Roční produkce vinařství nepřesahuje 50 000 lahví.