Osobní odběr není možný. Víno vám rádi přivezeme.

Weissburgunder Sand & Schiefer 2021 DAC - Schauer

Dostupnost Skladem (6 ks)
Kód: AT010121
315 Kč / ks
Weissburgunder Sand & Schiefer 2021 DAC - Schauer
Minerální svěží víno se svěžejší kyselinou. Jeho projev je mírně krémovitého charakteru, ve vůni lze najít stopy bylinek, ovoce, ořechů, čajového pečiva a medu. Perzistence má středně dlouhý charakter, kdy se na patře drží určitá jemná kořenitost, která nějak neovlivňuje jemnost tohoto vína. Chuť je zcela suchá. Kvašení probíhá v nerezových tancích při kontrolované teplotě, následné školené ve velkých dřevěných sudech.
Kategorie: Bílá vína
Země: Rakouská vína
Bíle odrůdy: rulandské bílé / pinot blanc
Druh: tichá vína
Chuť: suchá
Barva: bílá vína
Příležitost: k vaření
Styl: lehká
Obsah: 0,75 l
Klasifikace: jakostní / qualitätswein
Ročník: 2021
ročník: 2021
alkohol: 12,5%
kyselina: 5,8 g/l
zbytkový cukr: 2,9 g/l
uzávěr: šroub
potenciál: 2022 - 2026
teplota servisu: 10°C
odrůda: 100% Rulandské bílé
Doporučení k pokrmům: Perfektní v kombinaci se zadělávanými držkami nebo koprovou omáčkou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

SCHAUER vinařstvíMalé, rodinné vinařství, nacházející se v části Kitzeck im Sausal, jenž je soucástí jižního Štýrska. Jeho kořeny produkce vína sahají dlouho do minulosti. Přesněji první zmínky o produkci vína v tomto vinařství se datují rokem 1640. Samotná rodina Schauer začala produkovat vína pod svým jménem až roku 1757. Dnes ho vedou Karl a Stefan Schauer, otec a syn, kteří jsou také zodpovědní za kvalitu všech vín. Současně provozují nádherný pension, který je součástí vinařství. V letních měsících si lze vychutnat idylickou atmosféru z jedné z teras nad vinicemi, při sklence lahodného vína a domácích specialit. Pracují na přibližně 15 hektarech vlastních vinic v okolí místa Gaisriegel. Mezi typické štýrské odrůdy, které používají, patří ryzlink vlašský, sauvignon blanc a žlutý muškát. Mimo ně v menší míře rulandské bílé, ryzlink rýnský, rulandské šedé a místní specialitu Morillon (Chardonnay). Vedle tradičních vín s charakteristickými vlastnostmi Štýrska se Štefan snaží upozornit na jedinečný charakter jednotlivých vinic – Kittenberg, Gaisriegel a Mellancher.
Velikou předností všech vín, která vznikají v části Kitzeck, je jejich rozmanitost díky jedinečné geologické historii. Typickým úkazem jsou příkré svahy vinic se sklonem kolem 45°, které v dávné minulosti vystoupily z moře. Jsou bohaté převážně na břidlici, která dodává vínům velmi minerální charakter a jemnou ovocitost.