Osobní odběr není možný. Víno vám rádi přivezeme.

Morillon Schiefergestein 2021 - Schauer

Dostupnost Skladem (>10 ks)
Kód: AT014821
415 Kč / ks
Morillon Schiefergestein 2021 - Schauer
Jedná se o víno plnějšího charakteru. Barva je slámově žlutá s jemnými pomerančovými odlesky. Ve vůni lze vystopovat bohaté kouřové tóny v kombinaci s jemnou mineralitou a odlesky žlutého ovoce. Chuť je suchá, jemně strukturovaná, plnějšího stylu s nádechem jemné kořenitosti a hezké kyseliny, která drží velmi dlouho na patře. Při spontálním kvašení byly použity pouze přírodní kvasinky, kvašení proběhlo v dubových sudech po dobu 2 - 3 měsíců. Následné školení probíhalo po dobu 12 měsíců.
Kategorie: Bílá vína
Země: Rakouská vína
Bíle odrůdy: chardonnay
Druh: tichá vína
Chuť: suchá
Barva: bílá vína
Příležitost: ke grilování
Styl: plná
Obsah: 0,75 l
Klasifikace: jakostní / qualitätswein
Ročník: 2021
ročník: 2021
alkohol: 13%
kyselina: 5,9 g/l
zbytkový cukr: 2,0 g/l
uzávěr: vinolok
potenciál: 2022 - 2026
teplota servisu: 8 - 10°C
ocenění: 92/100 Falstaff
odrůda: 100% Chardonnay
Doporučení k pokrmům: Pokrmy se smetanovou omáčkou, pečený králík nebo telecí, sýry typu Tilsiter, Edamer nebo Gouda.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

SCHAUER vinařstvíMalé, rodinné vinařství, nacházející se v části Kitzeck im Sausal, jenž je soucástí jižního Štýrska. Jeho kořeny produkce vína sahají dlouho do minulosti. Přesněji první zmínky o produkci vína v tomto vinařství se datují rokem 1640. Samotná rodina Schauer začala produkovat vína pod svým jménem až roku 1757. Dnes ho vedou Karl a Stefan Schauer, otec a syn, kteří jsou také zodpovědní za kvalitu všech vín. Současně provozují nádherný pension, který je součástí vinařství. V letních měsících si lze vychutnat idylickou atmosféru z jedné z teras nad vinicemi, při sklence lahodného vína a domácích specialit. Pracují na přibližně 15 hektarech vlastních vinic v okolí místa Gaisriegel. Mezi typické štýrské odrůdy, které používají, patří ryzlink vlašský, sauvignon blanc a žlutý muškát. Mimo ně v menší míře rulandské bílé, ryzlink rýnský, rulandské šedé a místní specialitu Morillon (Chardonnay). Vedle tradičních vín s charakteristickými vlastnostmi Štýrska se Štefan snaží upozornit na jedinečný charakter jednotlivých vinic – Kittenberg, Gaisriegel a Mellancher.
Velikou předností všech vín, která vznikají v části Kitzeck, je jejich rozmanitost díky jedinečné geologické historii. Typickým úkazem jsou příkré svahy vinic se sklonem kolem 45°, které v dávné minulosti vystoupily z moře. Jsou bohaté převážně na břidlici, která dodává vínům velmi minerální charakter a jemnou ovocitost.