Osobní odběr není možný. Víno vám rádi přivezeme.

Představení společnosti

Představení společnosti

Společnost Weinort, s.r.o. zahájila svou činnost k 1. 11. 2011, aby pokračovala v dávno započatém úsilí dvou nadšenců propagovat na českém trhu vína z německy hovořících regionů. Své nadšení a nabyté zkušenosti do této společnosti vložili dlouholetí kolegové, Daniel Kroft a Tomáš Zima. Od začátku je naším cílem nabídka prvotřídních a kvalitních vín z těchto destinací, které jsou rozprostřeny po celé Evropě. Máme slabost především pro německý ryzlink, přesto hledáme každým rokem nová vína, nové vinaře a producenty, které se snažíme ukázat na českém trhu a naplnit tak naše jednoduché motto „Weinort …. tam, kde víno hovoří německy“.

 

Mapa oblastí Weinort

 

Proč by ale mělo víno hovořit zrovna německy? Protože i když to mnoha lidem může znít i na začátku 21. století velmi cize, tak vedle francouzské, italské nebo španělské kultury vína existuje bezpochyby i ta německy hovořící. Spojujícím elementem této kultury není pouze německý jazyk, ale určité podobné myšlenkové „nastavení“ těchto vinařů, které překračuje hranice jednotlivých států a rozprostírá se uprostřed Evropy mezi Moselou a Südtirol, Alsaskem až po Saale nebo od Wallisu po Wachau. Tradice, sebevědomí, společně s novými inovacemi a otevřeností světu, vedla u poslední generace vinařů z tohoto velkého vinařského regionu k dosud nevídané stylové rozmanitosti a odrůdové pestrosti. Dnešní generace, která nabourává tradiční středoevropský model vína jako primárně samostatně stojícího nápoje vedle „těch ostatních“, se ho snaží propojovat s pokrmy, tak jak je to tradiční v románských zemích. Dalším pojítkem všech německy hovořících vinařských oblastí je klima, které je silně ovlivněno teplým golfským prouděním přinášejícím teplo z Karibiku, umožňující otupit extrémně vysoké i nízké teploty a tím pádem vytvořit ideální podmínky především pro výrobu tak typických - ovocných a aromatických bílých vín - především odrůdové rodiny ryzlinku rýnského. Komplexní služby našeho snažení doplňujeme o pravidelné degustace, školení, semináře a výlety za vinaři pro naše klienty z řad gastronomických provozů, privátní a firemní sféry.

 

Roku 2016 se původní myšlenka rozšířila i o vína a další produkty, které jsou napříč celým světem. Právě proto od tohoto data v nabídce společnosti Weinort najdete kromě produktů z německy hovořících regionů i produkty mimo Evropu.

 

Příjemné zážitky nad sklenkou dobrého, nejen německy hovořícího vína přeje Weinort, s.r.o.