Osobní odběr není možný. Víno vám rádi přivezeme.

Rausch Riesling magnum Große Gewächse 2014 - Zilliken

Dostupnost Skladem (6 ks)
Kód: DE009014
2 390 Kč / ks
Rausch Riesling magnum Große Gewächse 2014 - Zilliken
Jemné, minerální víno, ovocného projevu a velmi rozmanitého středně plného charakteru. Chuť je suchá, nepatrné stopy cukru jsou okamžitě vystřídány svěžejší kyselinou, která z tohoto vína dělá velmi lahodné. Na patře lze vystopovat tóny připomínající zralé meruňky a bohaté minerální podtext. Ve vůni typické ovocné aroma ryzlinků s kombinaci s tóny šeříku, smetany a mučenky. Perzistence má dlouhý charakter a vybízí k dalšímu napití. Toto víno pochází z keřů starých od 50 - 130 let. Bylo nakvášeno přibližně 6 - 8 hodin v nerezových tancích. Samotné kvašení a následné školení probíhalo ve velkých dubových sudech o obsahu 600 litrů, kde leželo do jara příštího roku než bylo lahvováno. Pro svůj velký formát se hodí k uložení ve sklepě. Jedná se o nejlepší suché víno z produkce tohoto vinaře.
Kategorie: Bílá vína
Země: Německá vína
Bíle odrůdy: ryzlink rýnský
Druh: tichá vína
Chuť: suchá
Barva: bílá vína
Příležitost: na svatbu
Styl: plná
Obsah: 1,5 l
Klasifikace: Grosse Lage
Ročník: 2014
ročník: 2014
alkohol: 11,5%
kyselina: 7,5 g/l
zbytkový cukr: 7,9 g/l
uzávěr: korek
potenciál: 2024 - 2034
teplota servisu: 10 - 12°C
ocenění: Mosel Fine Wines: 92/100
odrůda: 100% Ryzlink rýnský
Doporučení k pokrmům: Složitost tohoto vína si žádá o něco rozmanitější pokrmy jako je např. restované telecí s tymiánem, carpacio z říčních ryb nebo pošírovaný losos. Ze studené kuchyně vřele doporučit sushi, sashimi nebo mušle sv. Jakuba. Výborné samotné!!!!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

ZILLIKEN vinařstvíZ historických dokumentů je doložena činnost předků tohoto vinařství již v roce 1742, kdy svá vína vytvářeli v okolí města Saarburg a vesnice Ockfen. O věhlas se však postaral až Ferdinand Geltz (1851 – 1925), který v 19. století pracoval jako okresní lesník pruského království. Po jeho smrti vinařství zdědily jeho dvě dcery - Antoinette a Ella, které si jej rozdělily. Ellinina dcera - Marianne Haning se následně provdala za Fritze Zillikena. Po složení všech těchto indicií vznikl i samotný název vinařství. Bohužel během druhé světové války přišli o svou rodinnou usedlost včetně sklepa a jejich vinice byly velmi poničené. Jen díky velikému úsilí paní Zilliken přestáli toto velmi těžké období a dál produkovali svá vína.

Nové vinařství vzniklo na základech poničeného protileteckého krytu. Ten byl přebudován v 60. letech otcem dnešního majitele a vznikl tak unikátní a zároveň nejhlubší sklep o třech podlažích v celé oblasti Saaru. Díky podzemní vodě se v tomto sklepě setkáte s krápníky a téměř 100% vlhkostí. Z tohoto důvodu je celý objekt silně prorostlý ušlechtilou černou plísní a je zároveň jedním z nejlépe vedených archivů, jaké lze dnes nalézt. V současné době je majitelem Hans – Joachim Zilliken a jeho dcera Dorothea jako 10. a 11. vinařská generace. Bylo velkým potěšením povídat si s Hanno, jak mu říkají jeho přátelé, o vinařství nad skleničkou výběru z hroznů z roku 1949.

Doménou vinařství Geltz-Zilliken jsou elegantní polosuchá vína jako je např. Saarburger Riesling Feinherb nebo Saarburger Rieslink Kabinett a v poslední době i vína suchá. Hans–Joachim Zilliken každý rok pečlivě udržuje výnos tak, aby uchoval maximální potenciál svých vinic. Hrozny téže vinice jsou sbírány postupně, podle stupně zralosti a ve sklepě jsou z nich vyráběna jednotlivá vína. Při sklizni je velmi důležitá zkušenost a trpělivost vinaře. Vína vyrábí Hans-Joachim Zilliken pomalým kvašením, bez použití aktivních vinných kvasinek, ve starých německých dubových sudech a ihned po dokvašení jsou vína stažena z kalů. Je členem organizace VDP a jedním ze spolutvůrců velmi přísných nároků na kvalitu, na které tato organizace dohlíží u všech svých členů.
Vinařství Forstmeister Geltz Zilliken v současné době obhospodařuje asi 11 ha vinic, z tohoto 8 ha na vinici Saaburger Raush. Pěstovanou odrůdou je výlučně ryzlink rýnský. Roční produkce vinařství nepřesahuje 50 000 lahví.

Podobné produkty

KG - Riesling Nackenheim DE008714