Osobní odběr není možný. Víno vám rádi přivezeme.

Rosé Vom Zweigelt BIO 2023 - Ehmoser

Dostupnost Skladem (>10 ks)
Kód: AT008723
260 Kč / ks
Rosé Vom Zweigelt BIO 2023 - Ehmoser
Obrázek
Novinka BIO
Světlá, lososově růžová barva s jemnými fialkovými odlesky. Svěží vůně s aroma červeného bobulového ovoce, višní a letních květin. Čerstvá a šťavnatá chuť s tóny ovoce a jemného koření. Fermentace probíhá dva týdny v ocelových tancích s řízenou teplotou (až 30 °C).
Kategorie: Růžová vína
Země: Rakouská vína
Odrůdy: zweigeltrebe
Druh: tichá vína
Chuť: suchá
Barva: růžová vína
Příležitost: k vaření
Zpracování: bio
Styl: lehká
Obsah: 0,75 l
Klasifikace: jakostní / qualitätswein
Ročník: 2023
ročník: 2023
alkohol: 12%
kyselina: 5,8 g/l
zbytkový cukr: 2,2 g/l
uzávěr: šroub
potenciál: 2024 - 2026
teplota servisu: 10°C
odrůda: 100% Zweigeltrebe
Doporučení k pokrmům: Vhodně se snoubí například s jehněčím, pečenou husou nebo sýrům s bílou plísní. Chutné víno, ideální pro teplé letní večery!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

EHMOSER vinařstvíRodinné vinařství Josefa Ehmosera se nachází v Tiefenthalu v rakouské vinařské oblasti Wagram, 30 km východně od města Krems a jen 45 km západně od Vídně. Po tři generace tam rodina Ehmoser obhospodařuje 17 ha vinic, které se nacházejí v katastru obce Großweikersdorf na levém břehu Dunaje a od řeky jsou vzdálené asi 10 km. Rodina vlastní vinice v polohách Steinberg (spraš a skála), Hausberg (hluboké spraše), Hohenberg (hluboké spraše) a Georgenberg (hluboké spraše). Na jižně exponovaných svazích se díky unikátnímu mikroklimatu výtečně daří vinné révě dozrát. Výsledkem jsou jedinečná, plná a kořenitá vína. Odrůdové složení vinic představuje ze 70% Grüner Veltliner, 10% Riesling, 10% Zweigelt a zbytek pak tvoří odrůdy Saint Laurent a Weissburgunder. Bílá vína kvasí v nerezových tancích a velkých dřevěných sudech, po té zrají na kalech. Červená vína se vinifikují ve velkých dřevěných sudech.

Hlavní krédo vinařství je „Respekt k přírodě“ a tento postoj se beze zbytku odráží i v jejich vínech. Absolutně vyloučeno je požívání herbicidů, pesticidů a jiných chemických postřiků. Pro ochranu vinic se používají výhradně přírodní preparáty, tak aby ve vinici zůstal veškerý život. Jak sám Josef Ehmoser říká: „V rámci zachování jedinečnosti a síly přírody, minimálně zasahujeme do temperamentu vinice!“ Dokonce i etiketa vypovídá o zhodnocení přírodních živlů slunce, vody a vinice ve výsledný produkt, tedy skvělé víno!

Vinařská oblast Wagram přijala nové jméno v roce 2007, předtím byla známá jako oblast Donauland. Název Wagram pochází ze slova „Wogenrain“ což znamená břeh. Vládnou zde mírné klimatické podmínky, studené zimy s malým množstvím sněhu, léta jsou i díky panonskému klimatu velmi teplá a suchá a umožňují tak hroznům skvěle vyzrát. Velké teplotní výkyvy mezi dnem a nocí jsou zodpovědné za výrazné aroma vín z Wagramu. Vinice o celkové rozloze 2451 ha rozděluje řeka Dunaj na dvě od sebe odlišné části, severní část tvoří výrazně masivnější terén, jižní část lemují malebné vesničky a nejznámější dominantou je zde klášter Klosterneuburg téměř u bran Vídně. Z hlediska půdního složení zde hrají hlavní roli spraše, které mají vysoký obsah vápence (více než 30%). Na skalnatém podkladu se nachází vrstva spraše místy až 20 metrů hluboká. Tato půda je bohatá na živiny a navíc velmi dobře zadržuje vláhu.

Podobné produkty

Rosé Weszeli
280 Kč
AT008215