Osobní odběr není možný. Víno vám rádi přivezeme.

Sauvignon blanc Ried Gaisriegl 2020 - Schauer

Dostupnost Skladem (>10 ks)
Kód: AT010420
750 Kč / ks
Sauvignon blanc Ried Gaisriegl 2020 - Schauer
Jedná se o elegantní, strukturované víno, středně žlutozelené barvy a plnějšího charakteru. V chuti je zcela suché se zakulacenou kyselinou a typickou slaností. Ve vůni lze rozpoznat tóny angreštu, rebarbory a medu. Svým charakterem potěší především při večeřích nebo slavnostních obědech. Toto víno je z hroznů nejlepší vinice rodiny Schauer - Ried Gaisriegl, jejíž půdní složení je převážně složené z červené břidlice a má sklon kolem 65%. Z tohoto důvodu se na ní pracuje pouze ručně. Víno kvasí ve velkých dubových sudech o obsahu cca 500 litrů, kde je následně školeno po dobu 18 měsíců.
Kategorie: Bílá vína
Země: Rakouská vína
Bíle odrůdy: sauvignon blanc
Druh: tichá vína
Chuť: suchá
Barva: bílá vína
Příležitost: ke grilování
Styl: plná
Obsah: 0,75 l
Klasifikace: jakostní / qualitätswein
ročník: 2020
alkohol: 13%
kyselina: 6,1 g/l
zbytkový cukr: 1,1 g/l
uzávěr: vinolok
potenciál: 2021 - 2028
teplota servisu: 10°C
odrůda: 100% Sauvignon blanc
Doporučení k pokrmům: Perfektní v kombinaci se zadělávanými držkami nebo koprovou omáčkou, telecím ragú.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

SCHAUER vinařstvíMalé, rodinné vinařství, nacházející se v části Kitzeck im Sausal, jenž je soucástí jižního Štýrska. Jeho kořeny produkce vína sahají dlouho do minulosti. Přesněji první zmínky o produkci vína v tomto vinařství se datují rokem 1640. Samotná rodina Schauer začala produkovat vína pod svým jménem až roku 1757. Dnes ho vedou Karl a Stefan Schauer, otec a syn, kteří jsou také zodpovědní za kvalitu všech vín. Současně provozují nádherný pension, který je součástí vinařství. V letních měsících si lze vychutnat idylickou atmosféru z jedné z teras nad vinicemi, při sklence lahodného vína a domácích specialit. Pracují na přibližně 15 hektarech vlastních vinic v okolí místa Gaisriegel. Mezi typické štýrské odrůdy, které používají, patří ryzlink vlašský, sauvignon blanc a žlutý muškát. Mimo ně v menší míře rulandské bílé, ryzlink rýnský, rulandské šedé a místní specialitu Morillon (Chardonnay). Vedle tradičních vín s charakteristickými vlastnostmi Štýrska se Štefan snaží upozornit na jedinečný charakter jednotlivých vinic – Kittenberg, Gaisriegel a Mellancher.
Velikou předností všech vín, která vznikají v části Kitzeck, je jejich rozmanitost díky jedinečné geologické historii. Typickým úkazem jsou příkré svahy vinic se sklonem kolem 45°, které v dávné minulosti vystoupily z moře. Jsou bohaté převážně na břidlici, která dodává vínům velmi minerální charakter a jemnou ovocitost.