Osobní odběr není možný. Víno vám rádi přivezeme.

Sauvignon blanc Ried Mellancher 2019 - Schauer

Dostupnost Skladem (3 ks)
Kód: AT014519
570 Kč / ks
Sauvignon blanc Ried Mellancher 2019 - Schauer
Jedná se o elegantní, minerální víno plnějšího charakteru. Výraznější minerální textura je způsobena břidličným podložím. V chuti je zcela suché s pikantní kyselinou a typickou slaností. Ve vůni lze rozpoznat tóny chřestu, citrusů a trávy. Toto víno pochází z okolí Kitzeck a Sausal. Kvasí ze 40% v nerezovém tanku a z 60% v dubových sudech. Následuje zcelení a následné ležení po dobu 6 měsíců na lahvi, než jde do prodeje. Svým charakterem osvěží především v jarních a letních měsících.
Kategorie: Bílá vína
Země: Rakouská vína
Bíle odrůdy: sauvignon blanc
Druh: tichá vína
Chuť: suchá
Barva: bílá vína
Příležitost: na večer
Styl: klasická
Obsah: 0,75 l
Klasifikace: jakostní / qualitätswein
Ročník: 2019
ročník: 2019
alkohol: 13%
kyselina: 7,5 g/l
zbytkový cukr: 3,1 g/l
uzávěr: vinolok
potenciál: 2020 - 2027
teplota servisu: 10°C
odrůda: 100% Sauvignon blanc
Doporučení k pokrmům: Perfektní v kombinaci s porkmy s dušenou rybou, korýši, se sušeným masem nebo kozím sýrem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

SCHAUER vinařstvíMalé, rodinné vinařství, nacházející se v části Kitzeck im Sausal, jenž je soucástí jižního Štýrska. Jeho kořeny produkce vína sahají dlouho do minulosti. Přesněji první zmínky o produkci vína v tomto vinařství se datují rokem 1640. Samotná rodina Schauer začala produkovat vína pod svým jménem až roku 1757. Dnes ho vedou Karl a Stefan Schauer, otec a syn, kteří jsou také zodpovědní za kvalitu všech vín. Současně provozují nádherný pension, který je součástí vinařství. V letních měsících si lze vychutnat idylickou atmosféru z jedné z teras nad vinicemi, při sklence lahodného vína a domácích specialit. Pracují na přibližně 15 hektarech vlastních vinic v okolí místa Gaisriegel. Mezi typické štýrské odrůdy, které používají, patří ryzlink vlašský, sauvignon blanc a žlutý muškát. Mimo ně v menší míře rulandské bílé, ryzlink rýnský, rulandské šedé a místní specialitu Morillon (Chardonnay). Vedle tradičních vín s charakteristickými vlastnostmi Štýrska se Štefan snaží upozornit na jedinečný charakter jednotlivých vinic – Kittenberg, Gaisriegel a Mellancher.
Velikou předností všech vín, která vznikají v části Kitzeck, je jejich rozmanitost díky jedinečné geologické historii. Typickým úkazem jsou příkré svahy vinic se sklonem kolem 45°, které v dávné minulosti vystoupily z moře. Jsou bohaté převážně na břidlici, která dodává vínům velmi minerální charakter a jemnou ovocitost.